• Ümit, 2528. Sk. No:8, 06810 Yenimahalle/Ankara
  • Yenibosna Merkez Mah. 29.Ekim Cad. No : 3 / 74 İstanbul Vizyon Park 1. Plaza Bahçelievler / İSTANBUL
  • Topçu Asım Mahallesi 3519. Sokak No:3/B Yunusemre/MANİSA
  • Üçevlermah. Burçak (220) sok. No:4 (7 nolu bb) Nilüfer/BURSA
  • 0 (312) 468 72 36
  • 0212 327 15 45
  • 0236 231 85 25
  • 0224 441 55 45
ORTAK SAĞLIK VE GÜVENLİK BİRİMİ OSGB

İş Güvenliği ve İş Sağlığı

Söz1 OSGB 30 yılı aşkın deneyimle Ankara, İstanbul, Manisa, İzmir, Bursa da aktif bir şekilde referansları ile yıllardır kalite odaklı hizmetin ilk adreslerinden olmuştur. İş yerlerinde sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı sağlamak hem işverenler hem de çalışanlar için son derece önemlidir. İş güvenliği ve iş sağlığı hizmetleri, işyerlerinde potansiyel riskleri tanımlamak, önlemek ve çalışanların güvenliğini ve sağlığını korumak için alınan önlemleri kapsar. Bu makalede, iş güvenliği ve iş sağlığı konuları hakkında temel bilgiler sunulacak ve işverenlerin bu hizmetleri etkin bir şekilde uygulayarak işyerinde başarılı bir güvenlik kültürü oluşturabilecekleri anlatılacaktır.

İş Güvenliği ve İş Sağlığı Neden Önemlidir?

İş güvenliği ve iş sağlığı, iş yerinde olası kazaların ve yaralanmaların önlenmesini sağlar. Bunun yanı sıra, sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı, çalışanların motivasyonunu artırır, iş verimliliğini yükseltir ve işyerindeki çalışan memnuniyetini artırır. Aynı zamanda işverenlerin yasal yükümlülüklerini yerine getirmelerini ve cezai sorumluluktan kaçınmalarını sağlar.

İş Güvenliği ve İş Sağlığı Hizmetleri Neleri İçerir?

İş güvenliği ve iş sağlığı hizmetleri, 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu gereğince çeşitli uygulama ve önlemleri içerir. Söz1 OSGB olarak İzmir, Manisa ve Bursa da işletmelerimizde risk değerlendirmesi, işyeri denetimleri, eğitim ve farkındalık programları, acil durum planları, iş kazalarının ve yaralanmaların soruşturulması, iş yerinde ergonomi düzenlemeleri, sağlık taramaları ve sağlık hizmetleri yer alır. Ayrıca İzmir, Manisa, Bursa, İstanbul, Ankara ve komşu illerde mobil sağlık aracı hizmetimizle de çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Bu hizmetlerin etkin bir şekilde uygulanması, çalışanların sağlık gözetiminin düzenli yapılması ve çalışma veriminin artmasında başlıca etki göstermektedir.

İş Güvenliği Sektörel Uygulamalar, İşyerlerinde Güvenlik Standartlarının Yükseltilmesi

Söz1 OSGB yılların deneyimi ile özellikle inşaat, enerji, maden vb çok tehlikeli sektörde markalaşmış ve çözüm ortağı olarak girdiği her projede referansları, kalitesiyle ön plana çıkarılmıştır. İzmir, Manisa ve Bursa da il için en büyük projelerde hali hazırda çalışmalarımız devam etmektedir. İşyerlerindeki potansiyel riskleri belirlemek ve önlemek, çalışanların güvenliğini sağlamak ve iş kazalarını minimize etmek için iş güvenliği sektörel uygulamaları büyük bir rol oynamaktadır.